VACATION 2016 | TIPS FOR TRIPS

by - července 04, 2016


Ahojte ☺Napadlo mě se s Vámi podělit o pár fotek i mých poznatků z mé letošní dovolené s přítelem. Jelikož nás oba neláká moře, vejletili jsme tedy u nás po Čechách. Pokud máte rádi delší články, tento bude přímo pro Vás. Třeba Vás inspiruji a bude se Vám to hodit jako dobré tipy na výlety. Jdeme na to!

1. den byl asi nejnáročnější a to byl celodenní výlet na naší nejvyšší horu - Sněžku. Vyrazili jsme hned v 6 hodin ráno autem, abychom tam byli opravdu brzy, jelikož odpoledne hlásili přeháňky. Cesta byla rychlá a bez problémů, tudíž jsme do cíle dorazili včas i s dostatečným předstihem. Ve Špindlerově Mlýně už jsme jen čekali na autobus, který nás vyvezl ke Špindlerově boudě a odtamtud jsme se pěšky vydali na ten nejvyšší bod. Cesta byla zprvu lehce prudká a hlavně terén byl docela náročný, jelikož se šlo po kamenech a to až skoro do samotného cíle. Ale dalo se to zvládnout (člověk musí mít pořádnou obuv). Naše první zastávka byla u Poledního kamene - tak se říká uskupení skalek. Dále jsme míjeli nádherné jezero Wielki Staw, které je ledovcového původu a je zároveň největší v Krkonoších. Dále druhé největší jezero Krkonoš a to Maly Staw. Odtud nás už čekala cesta k Obří boudě, kde je přímo překrásný výhled a asi to bylo jedno z mých nejoblíbenějších míst tam nahoře. No a pak už nás čekal jen samotný výstup na onu horu, na kterou vedly cesty dvě. Já samozřejmě zvolila tu strmější a náročnější - to bych to nebyla já :-D A i když měla cca 1,5 km, šla jsem to s přítelem nahoru asi třičtvrtě hodiny :-D. Ale tak stálo to za to! Když jsme se nahoře ve výšce 1602 m.n.m. pokochali, čekala nás cesta zpět do Špindlerova mlýna (což bylo asi 11,5 km cesty). Vydali jsme se tedy k Luční boudě, další z překrásných míst na Sněžce. Jde se na ni skrze rašeniliště, kde je opravdu nádherná příroda. No a odtamtud jsme se vydali okolo Kozích hřbetů dolů do centra. Cesta byla ale opravdu náročná, jelikož nás čekalo prudké klesání z 1422 m.n.m. A do toho nám začalo trochu poprchávat, takže si člověk musel dávat opravdu pozor, kam šlape! Ale celkově výlet hodnotím kladně, jelikož počasí nakonec vyšlo a ten výhled stál za tu námahu ☺ A jako památku jsme si s přítelem odnesli spálený obličej a ruce! :-D

Polední kámen

Wielki Staw

Dřevěný chodník k Malymu Stawu

Maly Staw

Pohled na polskou stranu

S přítelem se Sněžkou v pozadí - už jen kousek :-D

Moje maličkost a v pozadí Obří bouda ♥

Pohled při stoupání na horu

Další pohled dolů na Obří boudu - prostě krása

Pohled na Obří boudu už ze sněžky

Dřevěný chodník s pohledem na Sněžku směrem k Luční boudě

Rašeliniště

Cesta dolů - pohled na déšť
Kamenná cesta dolů


2. den jsme měli v plánu Hospital Kuks, zámek Hrádek u Nechanic a pak Prahu - Ikea. Původně jsme v Praze měli namířeno do Teratoria, ale bohužel jsme to časově nestíhali a tak jsme se mrkli po nákupech. Zde Vám toho asi nemusím moc popisovat. Na Kuksu jsem již kdysi byla s rodiči, ale teď to mají nově zrekonstruovaný a opravdu mě to nadchlo, zváště jejich krásná bylinková zahrada! Hrádek u Nechanic mě velmi překvapil a stal se mým nejoblíbenějším zámkem vůbec - co se týče vzhledu i interiéru a bohatosti jeho historie. No a k Ikee asi nic říkat nemusím :-DPohled na hospital Kuks

Bylinková překrásná zahrada Kuksu

Kuks z druhé strany + sluneční hodiny

Zrestaurovaná chodba s náměty s kostliVcem

Sochy ctností a neřestí

Zámek Hrádek u Nechanic ♥

Moje maličkost s Hrádkem (šaty NY)

Nádherná zlatá komnata v Hrádku

Rytířský sál v Hrádku

Trocha bašty a posilnění po Sněžce v Ikee :-D (čuníci)

3. den nás čekali další dva zámky a jako zakončení výlet na nejlepší zmrzlinu u nás na severu Čech. Jako první zámek jsme navštívili Hrubý Rohozec. Opět měl nádhernou zahradu a velice mě zde překvapila paní průvodkyně, která nemluvila jako encyklopedie a byla velice přátelská! Na tomto zámku mě zaujala historie - dokonce zde jsou průstřely od zbraně od tehdejšího zloděje, který se zde ukrýval. Další na našem seznamu byl zámek Mnichovo Hradiště. Opět nádherný zámek napohled i uvnitř s bohatě zdobenou zahradou. Jediné, co mě zde mrzelo, že se nesmělo fotit. No a zmiňovaná zmrzlina nás čekala ve Stráži nad Nisou. Mají zde OPRAVDU velikou škálu příchutí od piva až po svíčkovou :-D Doporučuji navštívit!

Krásná kaple - Hrubý Rohozec

Knihovna - Hrubý Rohozec

Jídelna - Hrubý Rohozec

 Zámek Mnichovo Hradiště a bílá paní?! :-D (šaty Atmosphere)

Detail na překrásné růže, které byly po celé zahradě

Zasloužená zmrzlina ve Stráži nad Nisou

4. den jsme jeli už na poslední zámek a to na zámek Veltrusy. Jeli jsme společně s mým taťkou a jeho přítelkyní. Hlásili bouřku, naštěstí jsme ji stihli, když jsme byly vevnitř na prohlídce, tudíž jsme nezmokli. Opět mohu říci, že se mi zámek líbil, i když tedy prohlídka se mi zdála trošku kratší :-( My jsme si ještě koupili vstupenku do zámecké stodoly, kde byla výstava kočárů. V okolí zámecké zahrady jsou ale další kapličky a dokonce obora s Daňky! Takže veliká romantika!


Pohled na zámek Veltrusy

Opět moje maličkost a zámek

Krásná zámecká italská zahrada

Pohřební kočár na výstavě kočárů

Daňčí obora


To je tedy vše. Já doufám, že Vás třeba něco zaujalo a vydáte se na výlet :-) Mějte se hezky a užívejte si prázdniny.


Pája

You May Also Like

11 komentářů

 1. Odpovědi
  1. Moc děkuji. Jsem ráda, že se líbí! :-) Pája

   Vymazat
 2. Z těch zámků neznám ani jeden o.O ale jsou hezký :)

  eLblog

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné fotografie, nedávno jsem byla na Kuksu a je to tam nádhera a Mnichovo Hradiště je za rohem od nás a pod zámkem je skvělá Kavárna U zlatníka. <3 No a na Sněžku se chystám a na Veltrusy si mě přímo nalákala. :)

  Dívka z venkova

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc, opravdu. :-) Sněžka byla nádherná, to místo je kouzelné, plné čerstvého vzduchu a krásné přírody no a Veltrusy, to je pohádka! :-) Pája

   Vymazat
 4. Velmi pěkné fotky a moc ti to tam sluší! :)
  My se s přítelem tento rok také chystáme na výlet po ČR, nejradši bych právě k tomu moři, ale protože jsme studenti, tak budeme asi šetřit na příští rok. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc! :-) My oba jsme spíše na tu turistiku a přírodu - takže různé stezky a ták. Letos nás ale lákaly i prohlídky na zámcích, tak jsme neodolali a rozhodně budeme pokračovat dál! Určitě sem pak kdyžtak hodím další tipy když vidím, že to má úspěch a že se Vám to líbí! :-)
   Pája

   Vymazat
 5. A pak že v Čr nejsou krásná místa. :) tohle je prostě nádhera, ty fotky mají atmosféru a ty tvoje šatičky? O těch ani nemluvím, jako pohádková víla :)
  http://lujzy-svet-snu.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hrozně moc Ti děkuji! :-) Česko je krásné ohledně památek a přírody máme určitě být na co pyšní!
   Pája

   Vymazat
 6. To bylo hezky, kdyz jsem po precteni clanku dole objevila zamek Veltrusy. Je prijemny vedet, jak nekdo vidi zamek jako skutecnou pamatku, kdyz ja uz jako jistotu, kterou mam par kroku od domu. Jinak hezky straveny cas. Asi se taky uz konecne pojedu podivat na Snezku. :)

  http://snilkov-o.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mám radost, že se tu objevila nějaká slečna z okolí z tak krásných míst. :-) Určitě to ale spousta lidí bere podobně jako ty. Také máme překrásné město s Ještědem i Zoo, ale už to také za ty roky neberu jako něco převratného, jelikož tu bydlím. Ale věřím, že kdybych byla od jinud, brala bych to úplně jinak :-) Na Sněžku se rozhodně mrkněte, překrásný výhled i příroda okolo - nezapomenutelný zážitek a určitě se vydáme znovu!
   Pája

   Vymazat